Neví někdo, kde jsem tohle vzala?

Hlášky z filmů

My doma hrozně koukáme na různý starý filmy, většinou před usnutím, když nemáme co číst.

 

Jednoznačně, to musím podotknout, vede Kulový blesk, to je můj kultovní.

Třeba:

Ani se nepřevlíkejte, pane Knotek!

Nebo:

Já jen stran té brazilské kávy…

A nebo:

To je hezká půdička, pane Knotek, ta se Vám povedla, tady by se to věšelo!

 

Pak taky koukáme na Buriana:

Kde měly ležet ty peníze?!

A ležej tam?!

 

Nebo na všechny Slunce, sena:

Když vy inženýrku, tak my doktora!

 

Marečku, podejte mi pero:

Tak já vám do tý školy teda pudu, ale běda vám! Běda vám, jestli mi to nepude!

Nebo:

I dělník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále.

 

 

Zkrátka – je toho plno.

 

 

A Zuzka zná všechny tyhlety hlášky nazpaměť.

 

Chtěla jsem včera na chatě taky zaperlit, a pronesla jsem:

 

Hombre, chyťte se hvězd, nebo jste v tu ránu příbuzný řešetu!

 

Když se mě zeptali, odkud to mám, bez zaváhání jsem pronesla, že přece z Jáchyme, hoď ho do stroje!, né?

 

 

Načež se všichni dali do smíchu a Zuzka podotkla, že nejspíš myslím na:

Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás!

Hmmm, což je fakt.

Tak jsem z toho jelen.

 

Dneska ráno mi došlo, že ta má replika by možná, fakt možná, mohla být….no, hádejte!

 

Z Hurvínka!

 

Checht.

 

Co vy na to, znáte to někdo? Je to fakt z Hurvajze?

 

Nemůžu kuli tomu spát, helejte, takže zapátrejte v paměti.

 

A budu ráda, když mě upozorníte na vaše kultovní filmy z minulýho století (takže mi sem, proboha, netahejte Rafťáky a podobně, jo?)

 

Pěknej den!

32 komentářů: „Neví někdo, kde jsem tohle vzala?

 1. Oblíbené hlášky naší rodiny: „NA MĚ SE MŮŽEŠ SPOLEHNOUT. ….“NA MĚ, NÉÉÉÉ…“ Velmi oblíbený film…..A ještě jedna: „Má někdo za kamaráda takového ptáka???“

 2. A co takhle: „Kachny – Kachny – Kachny“ z filmu „Rozpuštěný a vypuštěný“ 🙂 nebo třeba „Teď tu byl!“ z „Jára Cimrman ležící, spící“ 😉

 3. Sakra…….ať přemýšlím, jak přemýšlím, ten Hurvínek mi tam jde, krasavice inteligentní(a to je z jakého filmečku?), určitě ro bude on.Jinak vede Burian, Plachta, Marvan je taky super a Slunce, seno…..ty jsem znala jednu dobu nazpamět…a jeden kultovní….“ty čůzy mi totálně rozladily loutnu“….:-)Hezký den…

 4. Já si nemohu na nic vzpomenout, ale to co zde píše pinka-linka, to: „ty čůzy mi totálně rozladily loutnu“… to je výrok, který na mě pasuje. Je to velmi směšné. Jinak mám nejraději Homolkovi a z nich starýho tátu, ale nevím jak se jmenoval. Mám spíš vizuální paměť .

 5. Mé hlášky:Chčije a chčije.Doma bude, už se narajzoval dost. (O Emilu Holubovi)To sem viděl v televizi!SEM se mi dívejte!Kdybych potkal toho blbce, co vyhodil do povětří ten most…

 6. Tak postupně:Z Mrazíka rozhodně ne, toho znám, a z těch statečnejch si taky nemyslím.Jenn – to (zatím) neznám, chichtDuna: No, Rozpuš a vypuš neznám, Zuzka mi tu tvrdí že jo, že nějakej Trachta, ale fakt neznám. Tak aspoň mám nač se těšit. Krasavici inteligentní znám, jasně (chicht)Čůzu znám jen jednu, ale to nejni ta, o který se tu zmiňujete, ta nemá nic s loutnou, hihihiNo, jinak jasně – Homolkovic (úúúsměv), starýho Homolku mám doma furt na talíři, když jsem vzteklá. A ještě bych dodala, Aleko, že to jsou teda panorámata, hehehe.Nicméně – furt nevím, kde jsem vzala toho Hombrého, jdu ho gůglit…

 7. Tys to zase trošku zamotala. Hej Hombre jsem vykřikla já – to je z filmu Hombre. Ty jsi dodala chyťte se hvězd, atd. Takže ta Tvoje hláška nemá s Hombrem co dělat. (smích) Ta je bez Hombreho. (smíííííích)A typuju toho Hurvínka!!

 8. Lidi, nevěřte jí, kecá, nestačí jí, že se roztahuje v posteli s mým novým noutbůčkem, a ještě mi sem chodí kecat a posmívat se za záda, že prej toho hombrého jsem si tam dodala. Kecá, vrrrrrr (hihi, jdeme to probrat na balkón s cigárem).Jo, gůglila jsem, a nic. Asi napíšu pani „Máničkové“, ta to bude vědět, esik je to z Hurvínka. Dokonce bych snad vypsala i soutěž, kdo to zjistí (abych tu pravdu oflákala Zuzce o hlavu), ale nemám vám co dát, hihihi, jsem chudé děvčátko z hor (skoro Heidi).

 9. Čau Majčí, už tam nesedí, hehehe, ale už si to vyhledala, a říkala, že proto to nezná, že ji to Čechovo divadlo moc nebere.

 10. HahahaMajko dobrý….ale stejně nejlepší je „a starej dobrej kombajn Vlasta ti není už dost dobrej“…Zuzko, taky ho nemusí, ale Dívčí válka je přímo bomba….fakt nezapomenutelnej zážitek (sice jen v TV, ale staré složení je staré složení).

 11. pinka.linka, přesně. Pro nás je to kultovní představení hned po Hrdým Budžesovi.A asi vás to překvapí… pojďme na kance!

 12. …..A co teprve takovej „Tajem“….:-)))Tak Báru taky mohu….a Cimrmanovi ani nemluvím….:-)Koukám, že jsme stejná krevní skupina, to jsem ráda, že nejsem jediná „cáklá“.

 13. Je to Hurvínek. Zrovna včera jsem to poslouchala, je to z dílu, kde Hurvínek vypráví Spejblovi, jak poslal svému spolužíkovi sklenici mléka jako barman, a „ta sklenice pak nebyla“.

 14. U nás je nejfrekventovanější – Homolko, ty seš tak vzteklej, že ani náš táta tak vzteklej nebyl – a na druhým místě – Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem!(smích)

 15. hm….. když tak přemýšlím, tak první, na co si vzpomenu, když tu byla řeč o Mrazíkovi, je: Kár kár, loupežníčkové (úsměv od ucha k uchu)… zdravíme se tak už leta doma, haha (teda bez těch loupežníčků…)

 16. Kashika: je tam přesně tohle: „…tak jsem honem vykřikl: Hombre, chyťte se hvězd, nebo jste ve vteřině příbuzný řešetu! – on však měl bleskurychlou pravičku, a vystřelil dřív…“Já to miluju:-))

 17. Jéééé, bubun, díky, díky, hned to Zuzce omlátím o hlavu (vítěznej smích). Bení, nikdy jsem si nevimla, že tam je Kár, kár, to budu muset prozkoumat. (smích)

 18. No tak dobře, uznávám, že máš fenomenální paměť. (poraženecký úškleb)Hurvínka jsem sice tipovala taky, ale na Hombre bych nevsadila zlámanou grešli.(úsměv)Slibuju, že o Tvých paměťových schopnostech už nebudu pochybovat.(úsměv nicnezaručující)

 19. Zuzik, nepochybuj, zapomínám až teď, z dětství si pamatuju všechno (i co řekl Janek Marusje, hehehe)Marfy, koukala jsem tam a pouštěla si, paráda, díky!!!!!!

 20. .. u nás se to citáty z filmů jenom hemží, naše holky tak začínají i své hovory přes mobil… a co vede? ..“ to asi vítr Máchale „….jak se něco nedaří, nebo někomu pořád něco padá z rukou… joooo a ještě.. to zase nejvíc používám já : “ Všichni jsme GOGO „… to je teď nejpoužívanější, bo jsme v poslední době fakt všichni GOGO (smajlík tlemícího se paka )

 21. .. u nás se to citáty z filmů jenom hemží, naše holky tak začínají i své hovory přes mobil… a co vede? ..“ to asi vítr Máchale „….jak se něco nedaří, nebo někomu pořád něco padá z rukou… joooo a ještě.. to zase nejvíc používám já : “ Všichni jsme GOGO „… to je teď nejpoužívanější, bo jsme v poslední době fakt všichni GOGO (smajlík tlemícího se paka )

 22. Já že jsem tajtrlík??!! Za prvni nevím, co to je… a za druhý mě to uráží!!!Cokoliv z Marečka, 4 vražd stačí, Cimrmana a já nevím co vše… Super odkaz na to MetelskuBlesku!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s