Moje město Most

…(Mám dost. Budu muset přejít na něco lehčího)

 
 
 
 
Ač zápis PRAHA
občanku mi zdobí
jsou jiná města
duši
taky drahá
(Ať se cajzli zlobí!
)

Srdce mi buší
pro Most
(furt ho žeru)
Nostalgická láska
páska
k městu na severu.

A z toho Mostu
š-š-š (víc mě neba´)
strašššně líně
valí se courák
třeba
třeba
třeba
do Bechyně…

 

 

A co v Bechyni?
Ach, vy svatí

mourovatí

nevinní


Třeba tam
v předsálí
před prázdnými stěnami
sponzoři (ne)známí

zahálí.


Já to znám….

 

A už to fakt nehulim.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pokusy o poezii. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 komentářů: „Moje město Most

 1. V čem se ztrácíš? Vždyť to jsou obyčejné komentáře o obyčejných lidech, obyčejných městech a obyčejných sponzorech :-))

 2. Tobě se to rýmuje, Most, to je pohoda. Ale rým na Olomouc? Zatím mě nenapadl ani jeden.A co to, že jsi teď básnířka jedna báseň? (Teda dvě básně)

 3. AHOJ!!L., to jsem ráda, že si toho někdo všim´, že se snažím o rytmus :-))Kharminko, díky za vysvětlení, už jsem se bála, že jsem něco nevhodnýho plácla!Cheorchíno, a kde na severu????Jojojo – nevím, já sponzory nemám (a -aspoň zatím- nepotřebuju) :-))Ahoj Looney, Tys mi dala. Celý odpoledne přemýšlím o rýmu na Olomouc. Vždycky dojdu k textu ze Strážců plamene (nádhera od Horáčka a Hapky) – na hotelu v Ó-ló-móu-cííí (ňadra dmoucí) :-)) Až něco vymyslím, dám vědět. Dostalas mě!! :-))Gombo, to neplatí, přidal sis tam „i“. :-))

 4. A to já to dokážu dát i dohromady!Muž z Olomouceženu k sexu sehnat nemohoucenašel si starou kostco byla z města Most.

 5. Vlastně oprava:Muž z města Olomoucženu k sexu sehnat nemohouc našel si starou kost co byla z města Most. Teď je to skoro absolutní rým(a)!Príma!

 6. Looney, no, vidíš, a pak že nerostou, snad Tě zde přítomní trochu potěšili :-))Taky mě nenapadlo nic jinýho, nežTrochu nejsouc trochu jsoucz města jménem Olomouc.:-))Zapeklitej voříšek!

 7. Tedy, to zírám. Jste jedničky! Gomba i Kash! Máte u mne velké plus ;-mrk Už si můžu po městě plouc‘ recitovat rýmy na Olomouc (hihi).A co se týče těch Jojojo rýmů, něco tomu chybí. Asi rytmus.

 8. Looney, jestli si chceš notovat něco o Olomouci, poslechni si úžasnou písničku od Horáčka a Hapky „Na hotelu v Olomouci“ (Z alba Strážce plamene). Nemá chybu!!!Cheorchio, můj druhý domov?! :-))Tak tak: Rytmus, zapšklá neznámá osobo, rytmus Ti tam chybí :-))P.S.Jsi mluvčí všech mažoretek? 😉

 9. Prý zapšklý jest, kdož pravdu říká a bez rytmu, totˇvelký hřích!!!Však jenom osel chválu hýká, tam, kde jiní dusí smích.PS: mažoretky mě nikdy nebraly.

 10. Prý zapšklý jest, kdo pravdu říká.A bez rytmu, totˇvelký hřích!!!Však jenom osel chválu hýká,tam, kde (snad) jiní dusí smích.Proboha, tak aspoň takhle. Ale stejně je to jak ze spisů K.H. Máchy (když začínal), promiň. ;-))))

 11. Mácha, jo?No díky, díky za poklonu!:DMáchy tvorbu četli jak otec, tak máti,ba i dítko školou povinné.O tom ty si můžeš nechat zdáti,máš-li rytmus nebo ne. ,)

 12. Ježíšikriste, tohle opravdu ne; ač sama nejsem dokonalá, takovej paskvil na svých stránkách mít nechci. Buď trochu kroť, prosím, svůj básnickej temperament, t.j. pokud mi chceš něco sdělit, snaž se neveršovat, když to neumíš ani zbla, nebo Tě budu mazat. Na primitivní blby bez zábran jsem „vysazená“…

 13. Aha, tak to bude tím. Je z toho cítit křeč. Ono je někdy lepší být svůj a nesnažit se mermomocí přizpůsobovat kdekomu. (Ani mně ne.) 😉

 14. A nam sa s Cituskou ta basnicka paci, skoda ze ja neviem tak pekne rymovat!! a nieco o Trnave nepoznate, aspon dva versiky, prosim…

 15. V Trnave poznám jedno súkromné divadielko. Ak by si chcela, mˇožem doporučiť. Predstavení sú iba raz do mesiaca, koncom novembra bude letošné posledné. Čiže posledná šanca…a ja tam budem!

 16. Cituško, ještě vydrž. Zkouším teď překládat (hodně dobré) básně jiného autora, cizince, a nemám sílu na svoji vlastní tvorbu. Ale něco se přecejen rýsuje ;-))))))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s