A kdy vyrostou?

To už tady vy, maminko, nebudete…

 

Byl u nás na návštěvě Brabeček, můj dětskej kamarád.

 

Díval se z lodžie znechuceným pohledem majitele útulnýho domečku s ještě útulnější zahradou.

 

"Prosimtě, vysvětli mi, jak v týhle betonový džungli můžete žít?"

 

Snažila jsem se mu vysvětlit, že to je jen dočasný řešení, že dokud jsme vázány prací a tak, žejo, a že to tady není tak zlý, hele, tady byly topoly, už byly moc vysoký, tak jsou pryč, ale je tu krásnej vodotrysk a koukej, tady vysadili třináct krásnejch lip a jeden dub, to bude nádherná alej.

 

Řekl: "A kdy?"

 

 

 

Ráno jsem našla další šedivej vlas.

 

Doprdele.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 komentářů: „A kdy vyrostou?

 1. Ahoj Manželko! :-)Víš, Zuzka možná jo, mají dlouhověkost v rodině. A kdybych se toho náhodou dožila já, tak v tu dobu už nebudu nejspíš vědět, co je alej.(Možná ani co je A):-)

 2. Jé, vy tam máte vodotrysk? To je super! To určitě u útulného domečku spousta takových Brabečků nemá… :-)Hele Kash, nehledej si stříbro ve vlasech a radši si kup barvičku… Jinak mám kamarádku a ta začla šedivět někdy okolo patnácti a jaká je to kočka! – tak bych to zas tak tragicky neviděla :-)))

 3. Kashi, já serozhodla, že si po deseti letech barvení vlasů na všelijakou divočinu nechám svou původní barvu – když jsem ta matka, žejo. Jenže jak začala odrůstat barva, zjsitila jsem, že mám sem tam šedivej vlas! A takovej to byl dobrej plán :-))

 4. Katchabo, no právě, to se stalo mně. Svoje původní vlasy jsem měla světlý, tak očekávám, že mi porostou zase, a ono nic. Tmavý, a v nich stříbrný.Kdyby u toho člověk nestárnul, tak by mi to bylo fuk, člověk by měl zadarmo švarckop C10, žejo. Ale ty vrásky k tomu… A ten podzim, ty dušičky … :-))

 5. Jsou to takoví jedni, co sedm let nikde nebyli a přežili Prahu. Ruinujou termíňáky a všelijaké úspory… Co by někteří neudělali pro to, aby příšery viděly moře…Kash, zatím pa, jsem zpět za necelé dva týdny :-))) (pokud to teda přežiju…)

 6. Kash, já si našla pramen šedivých vlasů už někdy v osmnácti letech. A mám ho tam pořád.V betonové džungli se žít dá. Nemůžu najít, za jak dlouho vyroste lípa, aby trochu vypadala. Ale zjistila jsem, že lipové květy i s listenem sbírané před plným rozkvětem mají sedativní účinky…

 7. Nomínku, Ty se máš!!! My opět jedeme bez jedinýho volna. Už mě fakt přestává bavit ten krám dotovat.Looney, ahooooj! Hmmm, ještě nekvetly; škoda, zobala bych :-))

 8. Jenom DALŠÍ šedivej vlas??? Tolik povyku pro nic 🙂 Já už při odrůstání ani nepoznám, jakou jsem měla kdysi barvu. A to ještě nejsem ani babička :(((A vrásky? No bóže, je známo, že tělo má jít do hrobu zhuntovaný. Tak buďme rády, že nám je dovoleno pořád ho huntovat. A ať to vydrží co nejdýl.Jinak přeju hezký podzim, aspoň bude ve vzduchu míň toho alergickýho sajrajtu.

 9. Drsny humor kashiko :)) ! Ja uz nasla sedivejch nepocitane, a to jeste tak STARA nejsem ;-/ Ale vony nektery stromy rostou docela rychle…

 10. co to je …… mít šedivé vlasy, neznám … já už skoro žádné nemám, tak co ,-)sakra :(… kouknul jsem do zrcadla … a mám na bradě prošedivělé strniště :)))

 11. Na "naší" betonovou džungli si taky nemůžu stěžovat – před barákem hřiště s obrovskou vrbou, sezení s ohništěm… co víc si přát? :))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s