Celou zimu toužím po jaru

Na jaře věším prádlo na lodžii

a přikládám na (čím dál zmuchlanější) čelo

sluncový obklady s výtažkem

vitamínu dé.

A modlím se k výhonkům pažitky

a šanty kočičí.

 

V létě se rozpouštím

v domácí malinový šťávě

(s)chovám jednu z koček na klíně

kouřím už několikátou

dýmku míru

a vyhlížím mračno,

ze kterýho

pršet nebude.

 

Na podzim kradu barvy

ze spadanýho listí

a perly, zavěšený

brzo ráno (když jdu se psem)

na uháčkovaných pavučinách.

Vyrábím korále ze smutků a vzpomínek

a nosím je na hroby

svých mrtvých.

 

V zimě sedávám u krbu

(elektrickýho, pámbů vodpusť!)

nahřejvám si záda

a schovávám do plechový krabice

od Modrýho z nebe

podzimní splíny.

Přežvykuju

vánočku a ještě nenapsaný básně

(samý klišé)

o nejkrásnějších očích

tamtoho

malýho kluka .

 

A toužím po jaru.

To bude paráda,

až mě mokrý prádlo

na lodžii

poplácá

po prdeli …

Příspěvek byl publikován v rubrice Pokusy o poezii. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 komentářů: „Celou zimu toužím po jaru

  1. Zpravidla básnickou tvorbu na blozích /x/ nečtu. Zde jsem učinil vyjímku a nelituji. Líbí se mi to. Některé verše dokonce velmi.x) je to OK vážený ČJ?

  2. Milá Miru, dnes jsem si na Tebe vzpomněla – byly jsme, již potmě, dát svíčku na hrob na motolským hřbitově. Baterky nemaje, klopítaly jsme kolem náhrobků s tísnivým pocitem, a když se za námi zjevil chlap, přidaly jsme do kroku. Nechápu, jak jsi to mohla večer projít až ke Stodůlkám … Já bych se asi to … zjevila. 🙂

  3. Kash,co, večer? I za temných hlubokých nocí to byla běžná stezka nejen pro mě, ale pro všechny stodůlecké flamendry bez peněz.Byly ještě dvě volby z týhle motolský strany, obě mnohem delší, jedna od vozovny vojenským prostorem a druhá od benzínové pumpy nahoru kolem campu, obě vedly do kopce tmavým lesem, kde nebylo vidět ani na krok.Kolem krematoria byla alespoň ta světýlka.Ale šla jsem to párkrát i od Jinonic a to dokonce až od Waltrovky, poslední noční autobus končil tam.Od tý Waltrovky jsem to pak chodila mnohokrát. Ale to už moje cesta končila jinde. V tom našem smutném domečku u rybníčka.

  4. Ani nečtu dál, musím se nejdřív vzpamatovat ze šoku – kurva já napsala KLOPÍTALY?????! Padlo mi na to voko.Tak to už jsem v prdeli, neboť to je první neklamná známka senility … A až si dám cigáro na vzpamatování, přečtu si, co ta Miru na tom hřbitově 🙂

  5. Miru, myslím, že bych mohla být zpitá pod obraz, ale tam bych nešla ani za zlatej poklad. To jsi teda statečná :-))

  6. Kash,prostě jsi to jen (podvědomě) zjemnila. Takový ten ‚freudovský‘ překlep, jak se tomu říká. Obyčejné ženské klopýtají, zatímco vy si něžně (zvesela) klopííítáte.Lpění na správné gramatice?…jen náš národní obrozenecky osvíceneckej kompex, kterej mě už dávno opustil.Původně jsem chtěla napsat místo "to se to pak šlape jinak" "to se to pak klopýtá jinak", ale nechtěla jsem upozornit, protože Tě už trošku i v tomhle směru znám.Kdyby překlepy byly známkou senility…dnešní mládež, který nesmírně fandím, by byla v …čudu.A k těm nevyhnutelným tehdy pro mě cestám přes kopec…byla jiná doba. V tomhle fakt asi byla. Nebo…nebyla?…a já si jen nepřipouštěla rizika?

  7. Miru,ono to klopíííítáte vypadá docela hezky, to máš recht :-))))Já teda dělám občas chyby, když včas nepřepnu ze srbštiny. Ale tohle ani snad nebylo kvůli srbštině, tohle nedokážu vysvětlit. (Něco jako když Zuzka napsala "kolegině") :-))Na správný gramatice docela lpím, alespoň na nějaký rozumný úrovni, a za komplex to nepovažuju, ani sebe za obroditele 🙂 Jen mě serou všechny ty amerikanismy (ale o tom už jsme, myslím, kecaly), všechno to wooow, gooood – jelikož toho přibývá, snažím se vyrovnávat (loďku).S tou jinou dobou máš pravdu, ale stejně se i za Tebe dodatečně děsím :-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s