Aby byla rovnováha …

Vzpomínám a pokládám pomyslnou kytku na pomyslné hroby nevinných obětí humanitárního bombardování.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Občasnej komentář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 komentářů: „Aby byla rovnováha …

  1. Těžká rozhodnutí a snadná kritikaRAF a US Air Force systematicky bombardovali civilní cíle v Hitlerově III. Říši, protože to mělo strategický význam pro urychlení konce války. Některá strategická rozhodnutí bývají těžká, avšak snadno se kritizují. Zejména těmi, kteří sami o ničem rozhodovat nemuseli.

  2. Možná bych tedy měla ještě dopsat, že mi je strašně líto všech, co se hrbili pod tíhou rozhodování o humanitárním bombardování, a poděkovat, že toto břímě nesli i za mě, ne?Válečným strategiím nerozumím; každopádně pokud jsou na jejich koncích násilně zabitý lidi, včetně malých dětí (a zvířat), něco je někde špatně.

  3. Kashiko, vidíme to úplně stejně. Přiznám se, že nechápu tu slepotu, nevnímající zabité nevinné oběti. Stojím nad tím v úžasu a nemám slov.

  4. Kashiko,aby byla rovnováha, muselo by toho být řečeno ještě mnohem víc.Bude toho jednou řečeno mnohem víc.

  5. Kashice ad 3), Janice ad 4) a podobným "humanistům/kám"Pokud jde o posuzování strategického bombardování civilních cílů je místo ironie dobré si uvědomit, že dosažením zkrácení válečných bojů dojde ke snížení celkového počtu válečných obětí, vč. civilních, např. v úvodním příspěvku zmíněné systematické nelítostné bombardování civilních cílů Hitlerovy III. Říše angloamerickými spojenci – zničení Hamburku, Drážďan apod., americké A-bomby v Hirošimě a Nagasaki. Strategické rozhodnutí je potřeba posuzovat v souvislostech, nikoliv z nich vytrženě.

  6. Idole,při vší úctě, mícháte hrušky a jablka.V účelu bombardování (i) civilních cílů Hitlerovy III. říše vidíte podobnost s účelem bombardování Bělehradu?! V tom případě by mě zajímal Váš názor, čemu "humanitární" bombardování Bělehradu napomohlo, to jsem tedy žádostiva. (Pokud tedy nemáte na mysli urychlení vzniku nového státu :-)) A promiňte, prosím, ale Vaše věta … "Strategické rozhodnutí je potřeba posuzovat v souvislostech, nikoliv z nich vytrženě."… je (v tomto případě) klišé, stejně jako …"dosažením zkrácení válečných bojů dojde ke snížení celkového počtu válečných obětí, vč. civilních"… (to je přímo objev :-))A promiňte mi moji ironii, pokud Vás nějak irituje.

  7. "Moral bombing"To zní skoro tak uhozeně jako humanitární bombardování. Tak nazývali Amíci s Anglány bombardovaní Drážďan v době, když už Německo bylo defacto na lopatkách a oni museli ukázat, že jsou taky něco platní. Bylo to zcela zbytečné zničení krásného barokního města, o obětech nemluvě.

  8. Jo, podle mě je to hnusný. Tehdy když letěla letadla na Bělehrad, pamatuju sim že ten den mi bylo špatně, pociťovala jsem to jako "předtuchu", hodně nepříjemný. A teprve po letech mi došlo, že to bylanějaká psychosomatická reakce na to, že nějací nevysvětlitelní vnější "přátelé" se ženou bombardovat Evropu, blízko nás, naše skoro-příbuzné. Kdyby to záleželo na mně, žádné Kosovo není stát, neuznávám. Chápu, že globalizace má dosahy ve všech rovinách ekonomiky i žití i solidarity, ale letět někam do Iráku nechat shazovat bomby vyplašenýma vojákama na civilisty, to pro mě není relevatní a nikdy nebude. Samozvané americké "spasitele" nesnášim. George W.Bushe nesnášim. A ty iluze o Obamovi byly … iluze. Nobelova cena míru, neuvěřitelné! No nic.

  9. Liško, napsalas to dokonale, souhlasím s každým slovem. Díky. Díky i Tobě, Doro, a hezkej novej rok všem!!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s