Sežer tu omeletu!

Včera jsme se se Zuzkou dívaly na pořad o životě dobrodruhů, i ženských, na Antarktidě. Zaznamenala jsem informaci (ostatní mi jako nepodstatné vypadlo 😀 ), že z nadměrného příjmu bílkovin se člověk může i otrávit, že důležitější jsou tuky. Tuky musí být!

Což byla voda na můj mlýn, a hned jsem to taky zatepla vpálila Zuzce, která mi neustále nakupuje nějaké bílkoviny, naposledy cottage nebo mozzarellu, ble,  k tomu si přivoním a z toho intenzivního pachu (bílkoviny? chemicky vyrobené převoněnosti?) se mi zvedne žaludek. Podobně jsou cítit i některé zakysané smetany a zkazí se tím celé jídlo.  Vlastně nesnáším ani bílkové pusinky o Vánocích a dokonce ani lákavě vypadající Pavlova by mě jako moučník zrovna nenadchla.

 

Slyšelas, Zuzi, že důležité jsou tuky, nikoli bílkovina?! Tuky dávají sílu!

Ano, ale ty se nemůžeš srovnávat s lidma, kteří nachodí denně desítky kilometrů v minus čtyřiceti!

No ale jistá podoba tu je! 😀

Hele, nemel a dojez tu omeletu z bílků!

 

Ta poslední věta nepadla, tu jsem si domyslela. Ale už k takovému domácímu násilí nemáme daleko, už ji s tím jídlem prý dost seru.

(Což takhle taky neřekla 😀 )

 

7 komentářů: „Sežer tu omeletu!

  1. Bez tuku se nedokážou vstřebat ani určité typy vitamínů. Takže známé všeho s Mírou platí i tady 😀 (Ale dort Pavlova bych si klidně dala, čas od času.)

  2. Tuky jsou nutné! Bez tuků se nevstřebají některé druhy vitamínů (stoprocentně vitamín E, možná i provitamín A, asi je jich víc, ale to éčko vím stoprocentně. Proto se doporučuje zakousnout aspoň kolečko rohlíku, namazané máslem.
    Když bude dcérenka ignorovat tuky, bude jí k prdu, že potraviny obsahují nějaké éčko. To éčko pak jen prohučí potrubím bez zanechání stopy.

  3. A co cukry, děvčata, a co cukry? Bez těch stojí za prd jak ty tuky, tak spousta bílkovin. 🙂 Třeba těm sněhovejm pusinkám a Pavlově (mňam, dopytle!) dává kouzlo právě ta záplava sacharidů. Takže ať žije spolupráce i mezi různými druhy živin. :))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s